• O  nás

• „Nechoď tam, kam vedie cesta. Namiesto toho choď tam, kde žiadna nie je a zanechaj stopu.“

Ralph Waldo Emerson

V decembri 2021 bolo založené Občianske združenie Dlhánik – združenie rodičov a priateľov školy v Dlhej nad Oravou.  Naším prvotným zámerom pri zakladaní OZ  bolo, aby sme mohli ako OZ robiť VIAC. Viac pre deti, viac pre školu, viac pre Vás....

Ako OZ máme možnosť zapájať sa do súťaži, získať 2% z dane, podporovať tvorivosť detí, organizovať voľno časové aktivity, spoločenské akcie, výlety,  predávať výrobky ...                                                                                  Jednoducho získavať finančné prostriedky na rast, rozvoj a podporu. Tieto činnosti nebolo možné realizovať ako ZRPŠ.