• Profil školy

• Základná škola s materskou školou v Dlhej nad Oravou sa nachádza v príjemnom prostredí plnom zelene. Škola je orientovaná na posilnenú výučbu anglického jazyka a finančnú gramotnosť, no nezabúda ani na literárne čítanie a regionálnu výchovu. V environmentálnej oblasti sa právom hrdí opakovane udeleným titulom Zelená škola. Na druhom stupni sa vyučuje v odborných triedach vybavených najmodernejšou didaktickou technikou. V škole je vytvorený priestor na bohatú mimoškolskú činnosť. Žiaci majú v škole knižnicu i dve vonkajšie ekoučebne. Každý rok sa so školou zapájajú do celoslovenských i medzinárodných edukačných projektov. Osobitná pozornosť učiteľov patrí žiakom so špeciálnymi potrebami.